Ponuka dospely


Ponuka pre dospelých

 

Určené pre ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie a majú potrebu sa o seba starať.
Chcú si naozaj zacvičiť, sú po operácií, nebaví ich bežná posilňovňa a chcú vyskúšať niečo nové.

Individuálny outdoor tréning
_________________________

 

Outdoor tréning je tréning, ktorý v sebe spája prvky ako beh, intervalový a kruhový tréning, súťaživé pohybové hry, a mnoho ďalších cvičení s vlastnou váhou alebo so závažím, za účelom straty hmotnosti, zvýšenia kondície a sily.

Outdoor tréning poskytuje odlišné prostredie pre tých ľudí, ktorí si ťažko vytvárajú pozitívny návyk k cvičeniu napríklad tým, že cvičenie v posilňovni ich nenapĺňa alebo preferujú radšej cvičenie v skupine. Výhodou tréningu je sila skupiny, ktorá často motivuje členov dosahovať svoje ciele, čím sa vytvoria nové kamarátstva a buduje sa zmysel pre tímového ducha.

Tréning ktorý do činnosti zapája maximálne množstvo svalových skupín, potrebných pri bežnej aktivite je najprogresívnejším tréningovým postupom. Vďaka rozsahu pohybu vo všetkých troch rovinách vedie takýto tréning k vyššej svalovej rovnováhe, pomáha kĺbovej stabilite a prispieva k prevencii zranení pohybového aparátu. Tréning vzájomne prepojených svalových systémov je efektívnejší ako cvičenia izlolovaných svalov.

Tréningy sú individuálne alebo skupinové(max 4 ľudia) prebiehajúce v exteriéri.


Funkčný tréning

_____________________________________

Funkčný tréning je komplexný tréningový program, pri ktorom je do činnosti zapojenej čo najväčšie množstvo svalových skupín.

Najviac sa vo funkčnom tréningu používajú kľuky, zhyby, drepy, ľahy - sedy, výpady, výskoky na vyvýšenú plochu a cviky s vlastnou váhou tela. Funkčný tréning komplexne a rovnomerne posilňuje svalstvo celého tela, zlepšuje celkovú telesnú výkonnosť, aeróbnu zdatnosť, výkonnosť, zvyšuje odolnosť proti únave, uvoľňuje psychiku, ovplyvňuje svalovú rovnováhu. Je súčasťou cvičebných programov na riešenie bolesti chrbta, pri rehabilitácii a regenerácii, po zraneniach alebo pri ďalších ťažkostiach pohybového aparátu, tiež zväčšuje objem svalových vlákien a zlepšuje koordináciu a ako už bolo spomenuté formuje postavu (spevní a tvaruje problémové partie tela, plus znižuje nadváhu).

Cieľom funkčného tréningu je cvičiť rýchlo, dynamicky, ale zároveň koordinovane. Pri tréningu môžete použiť rôzne záťaže, náčinie a pomôcky (napr. medicinbal, Kettlebells, TRX, činky, expander, bosu atď).

Je nutné si uvedomiť, že funkčný tréning je výrazne iný ako klasické posilňovanie a čo je dôležité, môže mať aeróbny alebo anaeróbny charakter - záleží od intenzity prevedenia, tempa cvičenia, počtu vykonávaných opakovaní a sérii a celkovej dĺžky intervalu cvičenia.

Ak má funkčný tréning anaeróbny charakter, zlepšujete si ním kondíciu kardiovaskulárneho a cievneho systému, aeróbny charakter výrazne napomáha pri redukcii hmotnosti a maximálne efektívne páli podkožný tuk. V oboch prípadoch benefitom navyše je rozvoj pružnosti, rýchlosti, stability i koordinácie.

REKREAČNÝ ŠPORT

Chcete dosiahnuť:

 • redukciu hmotnosti

 • zlepšenie fyzickej kondície

 • správnu životosprávu

 • rast svalovej hmoty

 • formovanie problémových partií

 • spevnenie a tvarovanie postavy

 • rehabilitačné cvičenia

Pomôžeme Vám dosiahnúť Vaše ciele!

VRCHOLOVÝ ŠPORT

Tréningy individuálne alebo skupinové s cvičeniami zamerané na:

 • rozvoj maximálnej, vytrvalostnej, rýchlej a výbušnej sily

 • rozvoj koordinácie, stability

 • rekonvalescenciu po zranení

 • rozvoj aeróbnych a anaeróbnych vytrvalostných schopností so zameraním na konkrétny druh športu

Kondičná príprava aj v pre väčšiu skupinu športovcov

 • športové sústredenie teamu rôznych druhov športu (futbal, basketbal, hokej)  futbal a iné, je ideálnou a jednou z najlepších foriem prípravy do novej sezóny ale aj mimo nej. Ponúkam jedinečnú možnosť zorganizovať sústredenie na suchu vo vynikajúcich podmienkach, ktoré Vám poskytnem, či už z hľadiska odbornej prípravy , metodiky alebo celkovej organizácie sústredenia

 • kondičné a kompenzačné tréningy pre športovcov